A kicsiket sem szerettem volna kihagyni, már csak azért sem, mert hozzám is érkezett már kettő. Tehát egy szuper kényeztető összetevőkkel készült, részben illatmentes tündéri figurákból álló kollekcióval álltam elő. Három féle színben, négy féle formával igyekeztem meglepni őket. Azt hiszem sikerült, legalábbis ami a lányomat illeti. :)
Olíva olajat, kevés kókuszvajat és sok shea vajat használtam, halvány rózsaszín, zöld és natúr színekben.
A natúr színű szappan nem tartalmaz az olajon és vajakon kívül semmi mást, így egész picik is használhatják ( bár a 8 hónapos kisfiam még csak sima vízzel fürdik és tökéletesen tiszta így is :), de van aki ennél többre vágyik :) ), a zöld színűben egy csipet csalán van, ami tele van vitaminokkal, ásványi anyagokkal, immunerősítő, antibiotikus és méregtelenítő. A csalánt őrölve tettem bele és illatanyagot nem adtam hozzá. A rózsaszínbe egy csipetnyi rózsaszín agyagot tettem, de ahogy a színe is mutatja, tényleg csak icipicit, és egy leheletnyi levendulával illatosítottam, a hangulatosabb fürdőzés és a nyugodtabb, békésebb éjszakák kedvéért.
Szerintem gyönyörűek! :)
Az olívaolajat nemcsak belsőleg, hanem külsőleg is alkalmazhatjuk, így a szív-érrendszeren kívül a bőrünk és hajunk is megújulhat tőle. A mediterrán térségben, ill. Szíriában (a szíriai Aleppoban a szappanokat a „Közel-Kelet királynőjének” hívják) évszázados hagyományai vannak az olívaolajat tartalmazó, kézzel készített szappanoknak. Ezeket a mai napig rézüstökben készítik, majd 1 hónapig szárítják sötét, jól szellőző helyen. Az olívaolaj tisztítja, puhítja és táplálja a bőrt anélkül, hogy kiszárítaná, vagy irritálná. Természetes alapanyagokat tartalmaznak, így érzékeny bőrűek is alkalmazhatják. A jó minőségű szappanok legalább 75% olívaolajat tartalmaznak. Az olívaolajat egyre gyakrabban használják egyéb kozmetikai szerek (arckrémek, testápolók) alkotórészeként is. Homérosz az olívaolajat "folyékony aranynak" nevezte. Az ókori Görögországban az atléták rituálisan dörzsölték be vele testüket. Az olívaolaj a Földközi-tenger népeinek több volt, mint puszta élelmiszer: kifogyhatatlan forrása a varázslatoknak és csodáknak, a hatalmas vagyonnak és erőnek. Amellett, hogy élelmiszerként fogyasztották, az olívaolajat vallási rítusoknál, gyógyszerek alapanyagént, lámpába olajként, szappan készítésére és a bőr ápolására is használták. Az olajág régóta a béke szimbóluma is. A Biblia özönvízről szóló részében egy olajágat tartó galamb jelenti a megmenekülést.
A kókuszolaj áldásos tulajdonságai régóta ismertek a szépségipar számára. Nem véletlen, hogy a kókuszolaj számtalan szépségápolási cikk (testápoló, szappan, hajpakolás, sampon, stb.) alapanyaga. A kókuszolaj a napjainkban kapható leghatásosabb testápoló. A természetes olaj antioxidánsokban gazdag, telített zsírjai a száraz bőrt hatásosan hidratálják, és gátolják kiszáradását. A kókuszolaj közepes szénláncú zsírsavjai baktérium-, vírus-, gomba-, és élősködőölő hatásúak. A közepes szénláncú zsírsavak gyakorlatilag szétmarják a kórokozók sejtfalát, így felnyitják az utat az antioxidánsok előtt, amelyek a kórokozókat belülről pusztítják el. Szerencsére a természetes kókuszolaj antioxidánsokban is gazdag. Ezért ha bőrünkre kókuszolajat kenünk, bőrünket is megszabadítjuk a kórokozóktól. A kókuszolaj telített zsírsavjai természetes védőréteget képeznek a bőrön. A természetes olaj antioxidánsai hatástalanítják a káros napsugárzás következtében létrejövő szabadgyököket.
A shea vaj igen gazdag A, E, F-vitaminokban, fenolsavakban és természeteslatexban. A pattanásos, ráncos, ekcémás bőrre is üdítő hatással van. Allergiánál, rovarcsípéseknél, leégésnél szintén használhatod. Kivételes hidratáló, gyógyító hatását annak köszönheti, hogy több olyan természetes hidratáló összetevőt tartalmaz, melyek megegyeznek azokkal, amiket a bőr faggyúmirigyei termelnek. Így már érthető, hogy a shea vaj miért egy csodaszer, igaz? Gyógyítja, óvja és megnyugatja a bőrt, regenerál és helyreállítja a rugalmasságát. Gyulladásgátló hatású, sebgyógyításra is használhatod. Rendelkezik természetes fényvédő tulajdonsággal (SPF4), védi a bőrt, a hajat és a fejbőrt a káros sugaraktól. Gyorsan beszívódik a bőrbe.
Ezekkel a különleges tulajdonságokkal csak a finomítatlan shea vaj rendelkezik. Illata jellegzetes, ez a bőrre kenve hamar elillan. Latex érzékenyeknél allergiát vált ki! Használhatod a test egész felületén, kisbabáknak, és érzékeny, problémás, pattanásos bőrre is ajánlott. A kéz melegétől felolvad, egyébként szilárd halmazállapotú.
Az agyag ismertebb fajtái közé tartozik a fehér agyag - más néven kaolinit - és a zöld agyag, mely magnéziumban gazdag. Egyes agyagfajták a különböző gránitkövek feldolgozása útján nyerhetők ki. Ez utóbbiakat használják a gyomorbántalmak diagnosztizálásakor, borogatások, arcmaszkok, pakolások készítésekor, de még a baba popsijának kivörösödése ellen is.
A rózsaszín agyag a színét a benne található vas oxidoktól kapja. Csodálatos ápolószere az érzékeny, száraz bőrnek. Használható arcpakolásokhoz, arcradírokhoz és arctiszítókhoz. A zöld agyag az egyik gyógyászatban is használatos agyag. Erőtlejesen vonja ki a bőrből a méreganyagokat és a felesleges zsírt. Rengeteg ásványt és bőrtápláló anyagot tartalmaz.
A nagy és az apró csalán levele gazdag vitamin- és ásványianyag-forrás, immunrendszert erősítő, antibiotikus, vérzéscsillapító, gyenge vércukorszint-csökkentő hatású. Serkenti a vizeletkiválasztó rendszer működését. Használata előnyös lehet vese- és hólyagkő képződésre hajlamos személyek kezelésében, valamint salaktalanítóként alkalmazhatjuk.
A nagy és az apró csalán levele gazdag vitamin- és ásványianyag-forrás, immunrendszert erősítő, antibiotikus, vérzéscsillapító, gyenge vércukorszint-csökkentő hatású. Serkenti a vizeletkiválasztó rendszer működését. Használata előnyös lehet vese- és hólyagkő képződésre hajlamos személyek kezelésében, valamint salaktalanítóként alkalmazhatjuk.